ROMA SPIRIT 2022

Knižnica je partnerom ROMA SPIRIT v kategórii kultúra už po tretí raz.

baner Roma Spirit 2022

Široká verejnosť môže už po štrnásty raz nominovať inšpiratívne osobnosti, príbehy a aktivity na ocenenie Roma Spirit. Toto ocenenie je verejným ocenením a zviditeľnením týchto inšpiratívnych príbehov a aktivít, ktoré prinášajú riešenia výziev, ktorým čelia rómske komunity a celá naša spoločnosť. Za trinásť rokov bolo na ocenenie Roma Spirit prihlásených 1844 aktivít, projektov, organizácií, výnimočných osobností a ocenených 83 laureátov. Vyhlasovateľmi ocenenia Roma Spirit 2022 sú Asociácia pre kultúru vzdelávanie a komunikáciu (ACEC), Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity (ÚSVRK) a Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS). Záštitu nad podujatím Roma Spirit 2022 prebrala prezidentka SR Zuzana Čaputová.  Viac o oceňovaní na www.romaspirit.sk.

Ak poznáte vo svojom okolí niekoho, kto si zaslúži toto ocenenie za šírenie odkazu vzájomnej tolerancie a porozumenia, bez predsudkov a zaužívaných stereotypov, nominujte ho na ocenenie Roma Spirit 2022. Takto môžeme spolu prispieť k oceneniu výnimočných jedincov, projekty, zoskupenia, ktoré prispievajú k pozitívnej prezentácii, zachovaniu alebo rozvoju rómskej kultúry a identity na Slovensku.

Neváhajte a nominujte ich na ocenenie Roma Spirit 2022 v kategórii Kultúra!

Ale nielen v nej, nominovať môžete aj do ďalších kategórií. Pomôžete nám tým zviditeľniť mimoriadnu osobnosť, novinára a publicistu, organizáciu, zodpovedného zamestnávateľa, či nasledovania hodnú obec. Ak teda viete o výnimočnom zjave v oblasti kultúry alebo o čine hodné osobitého zreteľa, možno aj vďaka Vašej prihláške bude môcť široká verejnosť spoznať tohtoročných výnimočných 21 finalistov.

Na ocenenie Roma Spirit 2022 je možné svojich favoritov nominovať do 7. septembra vyplnením online prihlášky. Zo všetkých právoplatne prijatých prihlášok vyberie v septembri 21 finalistov Prípravný výbor Roma Spirit, kde má aj knaša knižnica svojho zástupcu. O siedmych laureátoch 14. ročníka Roma Spirit následne rozhodnú medzinárodná Odborná porota a Porota čin roka. O tom, kto nakoniec získa ocenenie sa dozvieme počas galavečera slávnostného udeľovania ocenení Roma Spirit 2022, ktorý bude vysielať RTVS pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv.

Tak teda nominujte (sa)!

ROMA SPIRIT 2022

 

Späť na archív noviniek