KNIHA NA VIANOCE - 17. december 2022

Určite sa už každý z Vás stretol s ustavične negatívne naladenými ľuďmi, ktorí z Vás vysávajú všetku energiu, nič nevidia pozitívne, všetkým a všetko závidia, stále sa sťažujú, prípadne klamú, sú arogantní, zahľadení do seba, preferujú iba vlastné záujmy, nehľadia na kolektív, sú manipulatívni, agresívni až násilní a nie je s nimi žiadna pokojná reč. Takým ľuďom sa hovorí, že sú toxickí. Zaujímavé spojenie, že?

Nie každý však vie identifikovať, prečo sa práve on/ona cíti  frustrovane, prípadne nepríjemne v prítomnosť niektorých osôb, a iní ľudia nie. Nie každý musí chápať, že príčinou abnormálnej vyčerpanosti nie je práca na projekte, ale práve „toxický“ kolega.

A o takýchto ľuďom píše Bernardo Starmateas v knihe Toxickí ľudia. Autor je psychológ a klinický sexuológ a uvažuje nad tým, prečo títo ľudia konajú tak ako konajú, čo ich k tomu vedie. Prináša tiež jednoznačné odpovede na otázky, ako ich správne identifikovať, ako sa im brániť, stanoviť limity a vytvárať si kvalitné vzťahy, pretože tie sú pre pokojný život v kolektíve (akomkoľvek) veľmi dôležité a zdraviu prospešné.

Kniha je na trhu čerstvou novinkou, preto sme ju nestihli ešte zabezpečiť do fondu. Určite to napravíme.

https://www.databazeknih.cz/knihy/toxicki-ludia-506737

 

Dnes malý darček - ľanová taška - vrecúško  so sloganom Ideme do knižnice - pre vyžrebovaného používateľa č. preukazu 273C2872031001.

Späť na kalendár podujatí