KNIHA NA VIANOCE - 6. december 2022

K Vianociam neodmysliteľne patrí filmová rozprávka Tři oříšky pro Popelku, a kolegyňa Renáta sa rozhodla odporúčať knihu s názvom Život s láskou - Libuška a Josef. Kniha rozpráva o živote hlavnej postavy tejto rozprávky Libušky Šafránkovej, ku ktorej  nevyhnutne patrí aj ďalšia osobnosť československého/českého umeleckého sveta, jej manžel Josef Abrhám. Tieto hviezdy Činoherního klubu v Prahe, na ktoré sa stáli dlhé rady, žili spolu viac ako 40 rokov v harmonickom vzťahu. Aj keď sú už obaja v umeleckom nebi, zbožňovali baviť ľudí, pretože si uvedomovali, že z divadla a kina by mali ľudia odchádzať s nádejou, že všetko bude dobré.

Ak sa chcete dozvedieť viac o živote tejto hereckej dvojice, napríklad aj to ako sa zoznámili, kedy preskočila povestná iskra, ako vyzeral ich život, či už súkromný alebo umelecký, alebo  v ktorých filmoch hrali,  siahnite  po tomto  najnovšom diele zo života tejto slávnej dvojice od autorky Dany Čermákovej.

Už sme stihli zakúpiť ju aj do nášho fondu, ak by ste mali záujem si ju prečítať, má signatúru svkpoB 115337.

https://www.databazeknih.cz/knihy/zivot-s-laskou-libuska-a-josef-501248

Dnes malý darček - pero s logom knižnice + magnetické záložky do knihy Martinus - pre vyžrebovaného používateľa č. preukazu 273C36122176494863364

 

Späť na kalendár podujatí