KNIHA NA VIANOCE - 5. december 2022

Kolega Zdeněk má veľmi rád faktografické publikácie s historickou tematikou a jednu takú odporúča, lebo ju považuje za jednu z najlepších, ktoré z tejto oblasti čítal. Má názov Zapomenuté národy starověkého světa a je to veľmi dobre a prehľadne spracovaná kniha o starovekých národoch Európy, časti Ázie i Afriky, ktoré nie sú veľmi známe (kolega by ich ako zabudnuté nebral). Stručne sú popísané ich dôležité historické míľniky, spôsoby obživy, významné osobnosti, výborné sú poznámky o tom, vďaka čomu na nich dnes môžeme spomínať, čím sa zapísali do histórie. V publikácii sa však dočítate aj o najznámejších starovekých národoch, ktorých význam pre ľudskú spoločnosť presahuje až do súčasnosti. Kniha je doplnená drobnými mapkami pre každý národ, fotkami archeologických nálezov, stavieb, obrazov...

U nás vo fonde ju máme v českom jazyku, pod signatúrou svkpoB 114081, ale na trhu je aj v slovenčine ako Zabudnuté národy starovekého sveta. Určite ňou potešíte blízkeho, ktorý má rád dávnu históriu.

https://www.databazeknih.cz/knihy/zapomenute-narody-starovekeho-sveta-484647

Dnes malý darček - ľanová taška ŠVK s farebným obrázkom  - pre vyžrebovaného používateľa č. preukazu 273C36080442695103748.

 

 

Späť na kalendár podujatí