KNIHA NA VIANOCE - 1. december 2022

Minulý rok som si našla pod stromčekom knihu Ruce v mouce. Moja dcéra vie, že rada pečiem a že sa chystám piecť aj chlieb a bagetky, tak ma chcela týmto darčekom inšpirovať,“ hovorí naša riaditeľka a pokračuje: „Tá kniha je úžasná! Je zrozumiteľná, poučná, recepty sú v podstate jednoduché a vhodné aj pre nie veľmi skúseného pekára či pekárku. Len sa netreba báť to skúsiť. Chlebík je perfektný, napr. ľanový s omládkom, či zemiakový s prefermentom. V knihe však nájdete recepty aj na kopu ďalších výrobkov, na bagety, žemličky, rohlíky... Pečenie podľa tejto knihy je zábava.

Vyskúšala už viacero receptov na chlieb či bagety a bola spokojná a najviac ju fascinovalo, že spôsoby prípravy kvásku sú skutočne rôzne a každý má niečo do seba. Kým nemala túto knihu, poznala iba droždie, vedela, že čo je kvások, ale  netušila čo je preferment, či biga, poliš alebo tangzhong.

Knihu odporúča obstarať ako darček komukoľvek z Vašich blízkych. Ak ju už na trhu nenájdete alebo to nestihnete a chcete si zopár receptov vyskúšať, nezúfajte, nájdete ju aj u nás pod signatúrou svkpoB 115293.

https://rebarboraskitchen.com/2018/04/12/recenze-knih-ruce-v-mouce-iva-trhonova/

Dnes malý darček - menovky na vianočné darčeky - pre vyžrebovaného používateľa č. preukazu 273C4083494453.

Späť na kalendár podujatí