Aktuálne informácie - Archív - Detail

03.08.2015 Spomienkové rozprávanie - Rómovia a holokaust

Štátna vedecká knižnica v Prešove pokračuje tretím zo série podujatí tzv. "živých kníh", finančne podporených zo strany Ministerstva kultúry SR.

Čo je živá kniha? Je to metóda odbúravania predsudkov a stereotypov a zoznamovania sa s novým pohľadom na ľudí a veci okolo nás. Táto myšlienka prišla z Dánska v roku 2000, keď mimovládna organizácia Stop the Violence zorganizovala prvú Živú knižnicu na festivale Roskilde Music Festival. Neskôr bol projekt živej knižnice rozšírený v rámci Európy aj mimo nej.

Ako funguje živá knižnica? Rovnako ako klasická knižnica, avšak s tým rozdielom, že knihy v živej knižnici sú originálne a jedinečné osobnosti a spoločne s čitateľmi vstupujú do kontaktu cez osobný dialóg. A tieto "knihy" hovoria o sebe, prezentujú svoj osud, životný príbeh, skúsenosti, a zároveň odpovedajú na otázky čitateľov. Pomáhajú vzdelávať a rozširovať obzory...

Pozývame verejnosť dňa 24.8.2015 o 18.00 hod. do WAVE CLUB na Hlavnej ul. č. 121 v Prešove na spomienkové rozprávanie o rómskom holokauste. 
 
 


Anketa

Využili by ste pri písaní odborných prác službu Citácie v katalógu pri záznamoch o dokumentoch v online katalógu?
ÁNO 70% 70%
NIE 30% 30%
 
| |